Інформаційні послуги

Соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи •PDF• •Друк•
••Четвер•, 11 •серпня• 2011, 17:06•
Соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи

Соціальний захист постраждалого населення внаслідок Чорнобильської катастрофи ґрунтується на Законі України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”.
Розглядаючи питання про стан фінансування чорнобильських соціальних програм, насамперед слід зазначити, що всі грошові компенсаційні виплати чорнобильцям, а їх відповідно до Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” близько 50 видів, провадяться за кошти Державного бюджету.
   Протягом останніх років відбулись позитивні зміни у реалізації державної політики щодо соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, постановою Кабінету Міністрів України від 12 липня 2005р. № 562 “Про щорічну допомогу на оздоровлення громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” підвищено розміри соціальних виплат на оздоровлення, постановою Кабінету Міністрів України від 20 квітня 2007р. № 649 „Про встановлення розмірів виплат деяким категоріям громадян, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” збільшено розміри одноразової компенсації за шкоду, заподіяну здоров’ю особам, які стали інвалідами внаслідок Чорнобильської катастрофи та сім’ям, які втратили годувальника із числа осіб, віднесених до учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, смерть яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою:
- дітям – інвалідам – 1264 грн (раніше 63,20 грн)
- сім’ям, які втратили годувальника – 7586 грн (раніше 379,30 грн)
- батькам померлого ліквідатора – 3792 грн (раніше 189,60 грн.)
   Наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 24.01.2011 року №23, визначено на 2011 рік щомісячний розмір грошової компенсації для часткової оплати вартості продуктів харчування :
- віднесеним до 1-ої категорії, – у розмірі 308,0 грн. на місяць
- віднесеним до 2-ої категорії, – у розмірі 154,0 грн. на місяць.
   Відповідно до Порядку використання коштів державного бюджету для виконання програм, пов’язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 вересня 2005 р. №936 призначення громадянам компенсацій, допомоги певних видів та надання пільг в області здійснюють управління праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації. Підставою для призначення та виплати пільг та компенсацій громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи відповідно до чинного законодавства є посвідчення та заява надана потерпілою особою до управління праці та соціального захисту населення.