Актуально

Відкритий бюджет

Допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку •PDF• •Друк•
••Вівторок•, 09 •серпня• 2011, 15:51•

Допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку

 

 

 

Перелік законодавчих актів
1. Закон України „Про державну допомогу сім’ям з дітьми”
2. Закон України „Про Державний бюджет України на 2012 рік”
3. Порядок призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми (затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2001 року №1751із змінами та доповненнями)
Набуття права на призначення допомогиДопомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку призначається особі (одному з батьків дитини, усиновителю, опікуну, дідусю, бабусі або іншому родичу), яка фактично здійснює догляд за дитиною. Переоформлення допомоги на іншу працездатну особу, яка не отримує здійснюється згідно з письмовою заявою на підставі довідки з місця роботи, служби, центру зайнятості, навчання особи, яка одержувала допомогу, про початок виконання особою, що отримувала допомогу, трудових обов’язків, навчання, несення служби, перебування на обліку у центрі зайнятості.

Органи праці та соціального захисту населення за місцем проживання. Допомога може бути призначена за місцем фактичного проживання за умови подання довідки про неодержання зазначеної допомоги в органах праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації.
Перелік необхідних документів- заява матері (батька, усиновителя, опікуна, дідуся, бабусі або іншого родича),
- копія або витяг з наказу (розпорядження) роботодавця про надання відпустки;
- копія свідоцтва про народження дитини,
- копія трудової книжки матері (батька, усиновителя, опікуна), яка (який) здійснює догляд за дитиною,
- довідка з місця навчання – для осіб, які навчаються,
- довідка про те, що що виплата допомоги по безробіттю або матеріальної допомоги по безробіттю не проводиться – для непрацюючих осіб, які перебувають на обліку в центрі зайнятості.
- копія свідоцтва про державну реєстрацію фізичної особи-підприємця – для осіб, які проводять підприємницьку діяльність,
- усиновителі та опікуни подають також копію рішення про усиновлення або встановлення опіки,
- особи, звільнені з роботи у зв’язку з ліквідацією підприємства, установи та організації, подають відповідну довідку ліквідаційної комісії,
- довідка з місця роботи про початок виконання трудових обов’язків – для осіб, що працюють у режимі неповного робочого часу або вдома.
Термін призначенняДопомога по догляду за дитиною призначається з дня звернення за її призначенням, але не раніше ніж з дня, що настає після закінчення відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами для непрацюючих осіб та осіб – суб’єктів підприємницької діяльності, а для працюючих осіб – з дня настання відпустки по догляду за дитиною по день її закінчення. Усиновителям та опікунам допомога призначається не раніше ніж з дня прийняття рішення про усиновлення або встановлення опіки.
Розмір допомоги у 2012 роціДопомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається у розмірі, що дорівнює різниці між прожитковим мінімумом встановленого для працездатних осіб, та середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не менш як 130 гривень. У разі народження (усиновлення, встановлення опіки) двох і більше дітей, допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку призначається на кожну дитину.
Допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку  ДатаПрожитковий мінімум
   1.01.2012 1073 грн.
   1.04.2012 1094 грн.
   1.07.2012
 1102 грн.
   1.10.2012 1118 грн.
   1.12.2012 1134 грн.

 

 

Збільшити шрифт

Перекласти іншою мовою

АвторизаціяПошук

2010-2019 Відділ з питань соціального захисту осіб з інвалідністю, ветеранів супроводження та адміністрування програмного забезпечення департаменту соціального захисту населення Кіровоградської облдержадміністрації