Актуально

Відкритий бюджет

Допомога у зв’язку з вагітністю та пологами •PDF• •Друк•
••Вівторок•, 09 •серпня• 2011, 14:02•

Допомога у зв’язку з вагітністю та пологами

 

 

 

Перелік законодавчих актів
1. Закон України „Про державну допомогу сім’ям з дітьми”
2. Закон України „Про Державний бюджет України на 2012 рік”
3. Порядок призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми (затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2001 року №1751 із змінами та доповненнями)
 Набуття права на призначення допомоги вагітні жінки (у тому числі неповнолітні), які не застраховані в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, а саме:
· жінки з числа військовослужбовців Збройних сил, Прикордонних військ, СБУ, військ цивільної оборони, інших військових формувань та з числа осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ -у розмірі 100 відсотків грошового забезпечення, але не менш як 25 відсотків розміру встановленого законом прожиткового мінімуму для працездатної особи з розрахунку на місяць;
· жінки, звільнені з роботи у зв’язку з ліквідацією підприємства, установи та організації - у розмірі 100 відсотків середньомісячного доходу, але не менш як 25 відсотків розміру встановленого законом прожиткового мінімуму для працездатної особи з розрахунку на місяць;
· жінки, зареєстровані у державній службі зайнятості як безробітні у розмірі 100 відсотків мінімального розміру допомоги по безробіттю, але не менш як 25 відсотків розміру встановленого законом прожиткового мінімуму для працездатної особи з розрахунку на місяць;
· аспірантки, докторантки, клінічні ординатори, студентки вищих навчальних закладів І –IV рівня акредитації та професійно –технічних навчальних закладів – у розмірі місячної стипендії, але не менш як 25 відсотків розміру встановленого законом прожиткового мінімуму для працездатної особи з розрахунку на місяць. Жінка, яка продовжує навчання, має право на виплату стипендії або допомоги за її вибором. При цьому допомога призначається з дня припинення виплати стипендії по день закінчення відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами;
· непрацюючі жінки –у розмірі не менш як 25 відсотків розміру встановленого законом прожиткового мінімуму для працездатної особи з розрахунку на місяць.
 суб’єктам підприємницької діяльності, які не сплачують страхові внески – у розмірі не менш як 25 відсотків розміру встановленого законом.

 Допомога може бути призначена за місцем фактичного проживання за умови подання довідки про неодержання зазначеної допомоги в органах праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації.
 Перелік необхідних документів - заява матері,
-довідка, встановленого зразка, видана лікувально-профілактичним закладом,
- з основного місця служби, навчання про те, що жінка служить, навчається,
- довідка ліквідаційної комісії про те, що жінка звільнена з роботи у зв’язку з ліквідацією підприємства, установи та організації,
- довідка центру зайнятості про те, що жінка зареєстрована в центрі зайнятості як безробітна,
- Пенсійного фонду України про те, що жінка, яка є фізичною особою підприємцем, перебуває (не перебуває) на обліку в органах Пенсійного фонду України та не бере участь на добровільних засадах у загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням.
- особи, які усиновили чи взяли під опіку дитину протягом двох місяців з дня її народження, подають рішення про усиновлення чи встановлення опіки.
 Термін призначення Допомога по вагітності та пологах виплачується за весь період відпустки по вагітності та пологах тривалістю сімдесят календарних днів до пологів і п’ятдесят шість (у разі ускладнених пологів або народження двох чи більше дітей - сімдесят) календарних днів після пологів, тобто 126 календарних днів, а у разі ускладнених пологів – 140 календарних днів. Жінкам віднесеним до 1-4 категорії осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, допомога по вагітності та пологам надається тривалістю 180 календарних днів.
 Розмір допомоги у 2012 році 25 % прожиткового мінімуму для працездатної особи на місяць становить з 01.01.2012 – 268,25 грн, з 01.04.2012 – 273,50 грн, з 01.07.2012 - 275,50 грн., з 01.10.2012 – 279,50 грн, з 01.12.2012 – 283,50 грн.

 

 

Збільшити шрифт

Перекласти іншою мовою

АвторизаціяПошук

2010-2019 Відділ з питань соціального захисту осіб з інвалідністю, ветеранів супроводження та адміністрування програмного забезпечення департаменту соціального захисту населення Кіровоградської облдержадміністрації