Актуально

Відкритий бюджет

Допомога на дітей, які перебувають під опікою чи піклуванням •PDF• •Друк•
••Вівторок•, 09 •серпня• 2011, 15:26•

Допомога на дітей, які перебувають під опікою чи піклуванням

 

 

Перелік законодавчих актів
1. Закон України „Про державну допомогу сім’ям з дітьми”
2. Закон України „Про Державний бюджет України на 2012 рік”
3. Порядок призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми (затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2001 року №1751 із змінами та доповненнями)
4. Сімейний кодекс України
5. Цивільний кодекс України
 Право на допомогу Допомога призначається особам, визначеним в установленому порядку опікунами чи піклувальниками дітей, які внаслідок смерті батьків, позбавлення їх батьківських прав, хвороби чи інших причин залишилися без батьківського піклування та відповідно до законодавства набули статусу дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування.
Допомога на дітей, які перебувають під опікою чи піклування, не призначається у разі перебування дитини на повному державному утриманні.
Допомога на дітей, які є вихованцями дитячих навчальних закладів, що фінансуються не за рахунок бюджетних коштів, призначається на загальних підставах.

Якщо опікун чи піклувальник проживає за місцем проживання дитини, подається довідка, видана органом праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації опікуна чи піклувальника, що він не перебуває на обліку як одержувач допомоги на дітей і не одержує зазначеної допомоги.
 Перелік необхідних документів - заява опіку чи піклувальника про призначення допомоги,
- копія рішення про встановлення опіки чи піклування або суду про встановлення опіки чи піклування над дитиною-сиротою або дитиною, позбавленою батьківського піклування,
- копія свідоцтва про народження дитини,
- довідка з місця проживання заявника про склад сім’ї (для дітей, які перебувають під опікою чи піклуванням і є вихованцями дитячих навчальних закладів, що фінансуються не за рахунок бюджетних коштів, - видана органом реєстрації довідка, у якій зазначаються статус дитячого навчального закладу і за які кошти він фінансується, а також підтверджується факт перебування у ньому дітей),
- довідка про місячні розміри аліментів, пенсії, стипендії, державної допомоги що одержує на дитину опікун чи піклувальник.
 Термін призначення Призначається з місяця, в якому була подана заява на шість місяців. Виплачується щомісячно до моменту досягнення дитиною 18-річного віку включно.
Виплата допомоги може бути припинена у разі:
- звільнення від виконання обов’язків опікуна чи піклувальника,
- працевлаштування або взяття шлюбу дитиною до досягнення нею 18 річного віку,
- усиновлення дитини, передача дитини батькам,
- досягнення дитиною 18-річного віку
- надання неповнолітній особі повної цивільної дієздатності, якщо вона записана матір’ю або батьком дитини.
У разі виникнення обставин, внаслідок яких може бути припинена виплата зазначеної допомоги, одержувачі зобов’язані у десятиденний термін повідомити.
 Розмір допомоги у 2012 році  

Допомога на дітей, які перебувають під опікою чи піклуванням, надається у розмірі, що дорівнює різниці між двома прожитковими мінімумами для дитини відповідного віку та розміром призначених на дитину пенсії, аліментів, стипендії, державної допомоги за попередні шість місяців.
Розмір прожиткового мінімуму становить:
з 1 січня 2012 року для дітей віком до 6 років - 1786 грн., для дітей від 6 до 18 років – 2224 грн.;

з 1 квітня 2012 року для дітей віком до 6 років - 1822 грн., для дітей від 6 до 18 років – 2268 грн.;

з 1 липня 2012 року для дітей віком до 6 років - 1834 грн., для дітей від 6 до 18 років – 2288 грн.;

з 1 жовтня 2012 року для дітей віком до 6 років – 1860 грн.,  для дітей віком від 6 до 18 років 2322 грн.;

з 1 грудня 2012 року для дітей віком до 6 років – 1922 грн., для дітей віком від 6 до 18 років 2394 грн.;

 

 

Збільшити шрифт

Перекласти іншою мовою

АвторизаціяПошук

2010-2019 Відділ з питань соціального захисту осіб з інвалідністю, ветеранів супроводження та адміністрування програмного забезпечення департаменту соціального захисту населення Кіровоградської облдержадміністрації