Про участь у передачі “Тема дня” •PDF• •Друк•
••Четвер•, 19 •січня• 2017, 16:33•

Директор департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Догаров О.В. 18 січня 2017 року взяв участь у телепередачі “Тема дня”, яка транслювалась в ефірі обласного телебачення.

Директор департаменту проінформував про стан забезпечення  житлом членів сімей загиблих військовослужбовців та інвалідів І та ІІ груп, які брали безпосередню участь в АТО у 2014-2016 роках, а саме про те, що у 2014 році в області було придбано квартири для 7 сімей загиблих в АТО військовослужбовців, а 1 сім'ю забезпечено службовою квартирою. У 2015 році придбано 4 квартири для військовослужбовців-інвалідів І групи та 11 квартир для сімей загиблих військовослужбовців. До того ж, у 2015 році ще 1 квартиру і 1 будинок для цих категорій осіб було куплено за кошти благодійників.

Також поінформував про те, що у 2016 році Урядом прийнято новий порядок забезпечення житлом сімей загиблих військовослужбовців, які брали безпосередню участь в АТО, а також інвалідів І-ІІ групи з числа учасників АТО. Відповідно до цього порядку, передбачено виплату грошової компенсації на придбання жилих приміщень особам вищезазначених категорій, які потребують поліпшення житлових умов. Для прийняття рішень про виплату грошової компенсації або відмови у її наданні при райдержадміністраціях та міськвиконкомах створено відповідні комісії, які розглядають заяви та визначають розмір компенсації за встановленою формулою. Такими комісіями минулого року було розглянуто 16 заяв та прийнято 16 рішень щодо призначення грошової компенсації на загальну суму 8,5 мільйона гривень (11 – для сімей загиблих військовослужбовців, 5 – для інвалідів ІІ групи з числа учасників АТО). Кошти перераховані на рахунки конкретних осіб, відкриті у відділеннях Ощадбанку.

Як зауважив директор департаменту, на сьогодні за рахунок зазначеної компенсації вже придбано 3 житлових приміщення – 2 сім'ями загиблих учасників АТО у Благовіщенському та Олександрії, а 1 – інвалідом війни ІІ групи в обласному центрі. Інші отримувачі компенсації повинні протягом року з дня зарахування коштів на рахунки використати їх на придбання житла в будь-якому населеному пункті України. Олександр Догаров також підкреслив, що розмір грошової компенсації не враховується під час обчислення сукупного доходу сім'ї для призначення всіх видів соціальних допомог та при розрахунку загального оподатковуваного доходу.