Статистика

Now is: 2017-10-18 03:55
Про проведення семінару-навчання •PDF• •Друк•
••П'ятниця•, 28 •липня• 2017, 08:26•

27 липня 2017 року відбувся семінар-навчання голів первинних організацій та профспілок області щодо надання населенню житлової субсидії за участю начальника відділу соціальної допомоги, грошових виплат та компенсацій департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Михальченко О.В.

На семінарі роз'яснено умови і порядок призначення житлових субсидій.

Ознайомлено присутніх  із змінами внесеними до порядку надання населенню субсидій, які набули чинності з 01 травня 2017 року, а саме:

1. Збільшено соціальну норму житла для непрацездатних осіб (пенсіонерів, інвалідів) з 48,87 кв.м. до 75,0 кв.м.

.2. Змінено терміни призначення субсидії в опалювальний період.

для індивідуального газо- та електро- опалення субсидія нараховується з 16 жовтня по 15 квітня.

3. По новому враховуються доходи отримувачів субсидії на житлово-комунальні послуги.

Середньомісячний сукупний дохід розраховується виходячи з доходів за чотири квартали, що передують місяцю, що передує місяцю з якого призначається субсидія.

Для призначення субсидії на тверде паливо та скраплений газ доходи враховуються за попередній календарний рік (ця норма залишена без змін).

4. Змінено підхід до врахування доходів непрацюючим пенсіонерам.

У разі коли на час звернення за призначенням субсидії особа є непрацюючим пенсіонером, який декларує відсутність в останньому місяці періоду, за який враховуються доходи, інших доходів, крім пенсії до її середньомісячного сукупного доходу враховується розмір пенсії за такий місяць.

5. Змінено умови врахування доходів на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування.

З травня до сукупного доходу сім'ї не враховується допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування.

6. Змінено умови  призначення субсидії на наступний термін (для тих хто отримував субсидію у попередньому періоді) за наявності заборгованості за житлово-комунальні послуги.

У разі наявності  заборгованості за житлово-комунальні послуги понад два місяці субсидія на наступний термін не призначається.

7. Змінено норми споживання природного газу та електроенергії, що споживається для опалення.

норма споживання природного газу для опалення становить  5,0 куб. м. на 1 кв.метр опалювальної площі (було 5,5 куб.м.);

норма споживання електроенергії для опалення становить 51 кВт на 1 кв.метр опалювальної площі (було 65 кВт).

8. Внесено зміни до переліку послуг, по яким  після закінчення опалювального сезону виробником/виконавцем послуг суми невикористаної субсидії повертаються до бюджету.

До переліку внесено  послугу постачання холодної води та водовідведення.

9. Запроваджено механізм виплати готівкою зекономлених субсидій

В межах  зекономлених 150 кВт електроенергії, або 100 куб.м. газу, що споживались для опалення, кошти будуть виплачені енергоощадним родинам.

До 1 червня 2017 року підприємства-надавачі послуг надають управлінню соціального захисту населення списки енергоощадних отримувачів субсидії із зазначенням суми  субсидії, яка належить до виплати.

З 1 липня до 1 вересня 2017 року отримувачі субсидії, зазначені у списку, подають до управління заяву, на підставі якої здійснюватиметься виплата грошової винагороди за енергоефективність.

2010-2014 Відділ з питань соціального захисту інвалідів, ветеранів та ІТ – підтримки департаменту соціального захисту населення Кіровоградської облдержадміністрації