Відбулась нарада •PDF• •Друк•
••Четвер•, 25 •липня• 2019, 17:07•

25 липня 2019 року відбулась нарада в он-лайн режимі під головуванням тимчасово виконуючої обов’язки голови облдержадміністрації Лобанової С.В.  з питань організації роботи щодо використання у 2019 році  коштів субвенціїї з державного бюджету місцевим бюджетам на проектні, будівельно-ремонтні, придбання житла та приміщень для розвитку сімейних та інших форм виховання,наближених до сімейних,забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа.

У нараді у он-лайн режимі взяли участь заступники голів РДА, заступники голів виконавчих комітетів міських рад та керівники структурних підрозділів з питань: соціального захисту населення, фінансів, житлово-комунального господарства, освіти, містобудування та архітектури, капітального будівництва, служб у справах дітей, центрів соціальних служб для сімї, дітей та молоді.

Під час наради Світлана Лобанова наголосила, що в останні роки з  державного бюджету виділяються кошти на придбання житла для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

У 2017 році на будівництво/придбання житла для ДБСТ, соціального житла для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа, з державного бюджету було передбачено області кошти у сумі 6,2 млн.грн. Питаннями придбання житла для дітей-сиріт опікувалась служба у справах дітей. За рахунок цих коштів було придбано: 3 приміщення для ДБСТ та для 5 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа, соціальне житло.

У 2018 році для області було виділено з державного бюджету 22,8 млн. грн. За вказані кошти будо придбано: 4 будинки для створення ДБСТ, 69 квартир/будинків для дітей-сиріт, осіб з їх числа, які перебувають на обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов на праві власності та 6 об?єктів - соціальне житло для дітей-сиріт, осіб з їх числа.

На сьогодні, наголосила тимчасово виконуюча обов’язки голови ОДА, у 7 придбаних приміщеннях для ДБСТ проживають родини, на базі яких створено дитячі будинки сімейного типу, на вихованні яких перебуває 54 дитини. У 11 квартирах, придбаних як соціально житло, проживає 11 осіб з числа дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, 69 житлових об?єктів передано у власність.

У Державному бюджеті на 2019 рік області передбачено кошти субвенції в сумі 30,0 млн.грн. Урядовою постановою затверджено порядок та умови використання коштів субвенції з державного бюджету у цьому році та головних розпорядників коштів. На місцевому рівні в цьому році з питань придбання житла та виплати компенсації для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа, головними розпорядниками визначено органи соціального захисту населення. Питання будівельно-ремонтних робіт, проектних робіт, придбання житла та приміщень для розвитку сімейних форм виховання (Дитячих будинків сімейного типу, малих групових будиночків, соціального житла) – управління/відділи капітального будівництва.