Стратегічне завдання для області – стабілізація ситуації на ринку праці •PDF• •Друк•
••Вівторок•, 12 •травня• 2020, 08:49•

08 травня 2020 року в облдержадміністрації відбулася нарада голови облдержадміністрації з керівниками окремих структурних підрозділів обласної державної адміністрації та територіальних органів міністерств і відомств України в області з питання щодо ситуації на ринку праці області, основні проблеми та шляхи їх вирішення.

На початку засідання директор департаменту соціального захисту населення Олександр Догаров поінформував про стан виконання завдань, визначених Програмою зайнятості населення Кіровоградської області на 2018-2020 роки та назвав чинники, які ускладнюють ситуацію на ринку праці, та впливають на наявність безробіття в області. Серед них: високий рівень смертності, незадовільний фінансовий стан підприємств, низький рівень заробітної плати, яку пропонують роботодавці,  перенасиченість одних професій і дефіцит інших, а також відтік кваліфікованих працівників за кордон, тощо.

Крім того, була заслухана інформація про заходи, які вживались в області щодо недопущення використання найманої праці без належного оформлення трудових відносин та легалізації виявлених "тіньових" робочих місць.

Далі, директор обласного центру зайнятості Лілія Колесник доповіла про ситуацію на ринку праці області в умовах запровадження карантину та  поінформувала, що чисельність безробітних, які отримували допомогу по безробіттю у період з 12 березня 2020 року по 04 травня 2020 року становила майже 18,0 тис. осіб, що на 17,9% більше, ніж  у минулому році.

Також, зважаючи, що основним джерелом наповнення місцевих бюджетів залишається податок на доходи фізичних осіб, було заслухано інформацію виконуючого обов’язки начальника головного управління ДПС в області Сергія Тертичного про динаміку фонду оплати праці і наявну чисельність працівників та їх вплив на наповнення місцевого бюджету.

Підсумовуючи, голова облдержадміністрації Андрій Балонь   зазначив, що необхідною умовою стабілізації ситуації на ринку праці в області є  збільшення надходжень до бюджетів усіх рівнів та зменшення кількості незайнятого населення, а для цього необхідна  консолідація зусиль усіх гілок влади, роботодавців, профспілок та  громадських організацій.