Створена та працює робоча група з виявлення та перевірки надавачів соціальних послуг недержавного сектору •PDF• •Друк•
••Понеділок•, 22 •лютого• 2021, 09:35•

З метою виявлення незареєстрованих суб’єктів господарювання, які надають соціальні послуги особам похилого віку, особам з інвалідністю та іншим групам ризику в області створена та працює робоча група з виявлення та перевірки надавачів соціальних послуг недержавного сектору. До складу робочої групи ввійшли представники департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації, Головного управління Національної поліції в Кіровоградській області, Управління ДСНС України у Кіровоградській області, Управління Держпраці у Кіровоградській області, Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області.

Наразі проведено перевірки 12 інтернатних закладів та 13 відділень стаціонарного догляду для постійного проживання системи соціального захисту населення області, в яких на повному державному утриманні перебувають особи похилого віку та особи з інвалідністю.

Всі зазначені заклади внесені до Реєстру надавачів та отримувачів соціальних послуг.

Також, в області проведена робота щодо виявлення закладів з постійним перебуванням людей недержавної форми власності.

За результатами проведеної роботи виявлено 5 таких закладів:

Притулок Благодійної організації "Проміння" (смт. Олександрівка);

Благодійна організації Благодійний фонд "Притулок "Затишна оселя" (с. Аджамка);

Благодійна організації Благодійний фонд "Притулок "Милосердний   самарянин" (м. Кропивницький);

Приватний пансіонат «Тепло любих» ФОП Шматок О.М. (с. Бережинка);

Приватний пансіонат «Тубота Улюблених» ФОП Лазуніна О.Ю. (м. Кропивницький).

Протягом 03-16 лютого 2021 року комісійно проведено перевірки вказаних закладів недержавної форми власності. Під час перевірок виявлено ряд недоліків та порушень в організації роботи цих закладів.

Представниками Управління ДСНС України у Кіровоградській області виявлено порушення у сфері техногенної та пожежної безпеки. Так, зазначеними закладам не зареєстровано декларацію відповідності матеріально-технічної бази суб'єкта господарювання вимогам законодавства з питань пожежної безпеки, не проведено обробку засобами вогнезахисту дерев’яних конструкцій горищних покриттів, не розроблені інструкції про дії персоналу щодо забезпечення безпечної та швидкої евакуації людей, в деяких закладах вікна загратовані, недостатня кількість та об’єм вогнегасників тощо.

Під час перевірок встановлено, що у всіх закладах є однотипні, характерні порушення законодавчих та нормативних актів з питань охорони праці та промислової безпеки, на що вказано керівникам закладів.

Перевіркою Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області також виявлені численні порушення санітарного законодавства: не проведено метрологічну повірку високотемпературного обладнання, не контролюється температурний режим в холодильному обладнанні для зберігання продуктів харчування, не у всіх закладах здійснюється щоденний температурний скрінінг підопічних, у деяких закладах відсутні медичні працівники та не укладені декларації з сімейними лікарями, у персонала відсутні особові медичні книжки, допускається використання посуду, що не відповідає існуючим вимогам тощо.

За результатами проведеної роботи встановлено, що зазначені заклади недержавної форми власності не відповідають вимогам Критеріїв діяльності надавачів соціальних послуг та не внесені до Реєстру надавачів та отримувачів соціальних послуг.

Представниками Головного управління Нацполіції в Кіровоградській області під час перевірки було встановлено, що особи, які перебувають на піклуванні в закладах добровільно укладають договір на підставі письмової заяви. Права та свободи громадян не обмежуються та не порушуються, вони цілком задоволені якістю обслуговування та роботою персоналу. Під час проведення перевірок скарг та зауважень щодо порушення прав та свобод людини не надходило.

Зкерівниками закладів проведено відповідну роз’яснювальну роботу та дано рекомендації щодо усунення виявлених порушень.

Робота щодо виявлення вищевказаних закладів продовжується.