Про початок оздоровчої кампанії в області •PDF• •Друк•
••Понеділок•, 31 •травня• 2021, 15:53•

В області розпочинається оздоровча кампанія.

Оздоровлення та відпочинок дітей області здійснюється відповідно до Закону України «Про оздоровлення та відпочинок дітей» та обласної комплексної соціальної програми оздоровлення та відпочинку дітей Кіровоградської області на 2018 – 2022 роки, яка затверджена рішенням обласної ради від 22 грудня 2017 року №409.

Головним завданням літнього оздоровлення та відпочинку дітей є їх безпека, зміцнення здоров’я та забезпечення дітей якісними послугами з оздоровлення та відпочинку.

В області мають намір працювати 4 дитячих заклади оздоровлення та відпочинку: ТОВ “Дитячий оздоровчий заклад “Бригантина” (смт Новоархангельськ Голованівського району), ТОВ “Дитячий заклад оздоровлення і відпочинку “Дружба” (с.Войнівка Олександрійського району), ТОВ “Дитячий заклад оздоровлення і відпочинку “Чайка” (м.Гайворон Голованівського району) та ТОВ “Дитячий заклад оздоровлення і відпочинку “Дивограй”  (с.Бірки Кропивницького району).

Всі 4 заклади оздоровлення та відпочинку внесені у Державний реєстр майнових об’єктів оздоровлення та відпочинку дітей згідно з Порядком ведення Державного реєстру майнових об’єктів оздоровлення та відпочинку дітей, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 червня 2019 року №580.

На проведення оздоровчої кампанії влітку 2021 року з бюджетів усіх рівнів передбачено видатки у сумі 16,5 млн. грн., у тому числі:
11,7 млн. грн. – в обласному бюджеті (9,6 млн. грн. передбачено департаменту соціального захисту населення, 1,9 млн. грн. – департаменту освіти і науки, 240 тис. грн. – службі у справах дітей);
4,8 млн.грн. – в бюджетах сільських, селищних, міських рад.

З рахунок коштів обласного бюджету через систему Прозорро закуплено  880 путівок для дітей, які потребують особливої соціальної уваги ( діти-сироти, діти з багатодітних сімей,   діти з інвалідністю, діти  учасників бойових дій та загиблих учасників АТО, з малозабезпечених сімей, діти ВПО тощо (ст.1 Закону України «Про оздоровлення та відпочинок дітей»)).

Право на оздоровлення в дитячих закладах оздоровлення та відпочинку мають діти від 7 до 18 років.
Діти, які потребують особливої уваги та підтримки, у літній період протягом 1-3 оздоровчих змін будуть відпочивати у ТОВ «Дитячий оздоровчий заклад «Бригантина» (306 дітей), ТОВ “Дитячий заклад оздоровлення і відпочинку “Дружба”  (306 дітей),ТОВ «Курортне об’єднання «Перлина Чорномор’я» (Одеська область, Білгород-Дністровський район) (268 дітей).

Путівки розподілено пропорційно до кількості дітей на територіях. Батьки та особи, що їх заміняють, для оздоровлення своїх дітей мають звернутися до сільської, селищної, міської ради із відповідною заявою. Путівки надаються радами в порядку черговості.

Оздоровлення дітей в дитячих оздоровчих закладах буде   забезпечено з урахуванням Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів у дитячих закладах оздоровлення та відпочинку на період карантину у зв’язку з поширенням корона вірусної хвороби (COVID-19), затверджених Постановою Головного державного санітарного лікаря України від 30 липня 2020 року №43.

Також діти пільгових категорій області  оздоровлюються за рахунок коштів державного бюджету в державних дитячих центрах.

На разі  до Українського дитячого центру “Молода гвардія” (м. Одеса) на IV тематичну зміну “Територія успіху” для оздоровлення та відпочинку дітей з 30 травня 2021 року   направлено 26 дітей пільгових категорій, а саме:  11 дітей з інвалідністю, 7 дітей з багатодітних сімей, 6 дітей осіб, визнаних учасником бойових дій,  одна дитина, яка перебуває на диспансерному обліку, одна дитина-відмінник навчання.

До Міжнародного дитячого центру “Артек” (м. Київ) на IV тематичну зміну “Артек-місто рівних можливостей” -  з 31 травня направлено 20 дітей пільгових категорій, а саме: 3 дітей сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування, 4 дітей з багатодітних сімей. одна дитина, одному з батьків якої встановлено інвалідність ІІ групи, дві дитини, батьки якої загинули у районі проведення антитерористичної операції, 6 дітей осіб, визнаних учасником бойових дій, одна дитина з інвалідністю, 3 дитини-відмінники.