Набула чинності постанова Кабінету Міністрів України від 15 листопада 2021 року № 1184 •PDF• •Друк•
••Середа•, 24 •листопада• 2021, 16:35•

18 листопада 2021 року набула чинності постанова Кабінету Міністрів України від 15 листопада 2021 року № 1184 (далі — Постанова 1184), якою внесено зміни до переліку нормативних актів.

Зокрема, змін зазнало Положення  про порядок призначення житлових субсидій, затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 року № 848 (далі - Положення), що посилило рівень соціальної підтримки населення.

Так, Положенням з останніми змінами, надано можливість призначати житлову субсидію у наступних випадках:

якщо у власності особи є саморобний транспортний засіб або мотоцикл вартістю менше чотирьох мінімальних заробітних плат, яким менше 5 років;

якщо у працездатної особи відсутні доходи у зв'язку з перебуванням у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею шестирічного віку;

у разі, якщо особа придбала квартиру (будинок), але кошти на цю купівлю виділено з державного чи місцевого бюджету.

Крім того, при визначенні права осіб на отримання житлових субсидій тепер не враховуються житлові приміщення, які перебувають у їхній власності, що розташовані у селищах міського типу або на які оформлено заповіт.

Збільшено з 20-ти до 40-ка неоподатковуваних мінімумів доходів громадян розмір простроченої понад три місяці заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, неперевищення якого дає право на отримання житлової субсидії.

Водночас, з листопада 2021 року житлова субсидія не призначається особам, у яких є облігації внутрішньої державної позики на суму більше 100 тис. гривень.

Також Постановою 1184 врегульовано питання призначення житлової субсидії домогосподарству без урахування окремих осіб з числа зареєстрованих, які не проживають за місцем реєстрації і мають у власності нові транспортні засоби, депозитні рахунки, здійснили дорогі покупки тощо. Змінами до пункту 25 Положення визначено, що окремі аспекти майнового і матеріального стану цих осіб не є перешкодою для виключення їх зі складу домогосподарства і вони не впливають на право домогосподарства отримувати житлову субсидію.
У випадку відсутності документів, що підтверджують непроживання особи за місцем реєстрації, склад домогосподарства встановлюється на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов домогоподарства, складеного посадовою особою виконавчого органу селищної, сільської або міської ради.