Про стан виконання програми зайнятості населення Кіровоградської області на 2018-2020 роки у першому півріччі 2019 року •PDF• •Друк•
••Понеділок•, 22 •липня• 2019, 10:46•

В області рішенням обласної ради від 08 червня 2018 року № 492 затверджена програма зайнятості населення Кіровоградської області на 2018-2020 роки, відповідно до якої здійснюються заходи щодо надання соціальних послуг безробітному населенню.

Один із головних підрозділів програми стосується працевлаштування населення на  нові робочі місця.

За даними головного управління Державної фіскальної служби у Кіровоградській області станом на 01 червня 2019 року на нові робочі місця працевлаштовано 3672 осіб, або 54,1 % до запланованого містами і районами завдання на 2019 рік (6783).

Найбільше працевлаштування на нові робочі місця населення відбувалося за такими видами економічної діяльності: сільське господарство - 645 осіб, промисловість - 508 осіб, торгівля - 1177 осіб.

Юридичними особами на нові робочі місця було працевлаштовано 2333 особи, фізичними особами-підприємцями та іншими фізичними особами-платниками податку з доходів фізичних осіб - 1339 осіб.

Станом на 01 липня 2019 року чисельність безробітного населення складала 11,1 тис. осіб. Всього протягом січня-червня 2019 року на обліку перебувало 26,5 тис. мешканців області, які отримали статус безробітного.

Рівень зареєстрованого безробіття склав 1,95% (станом на 01 червня 2019 року - 2,05 %).

Станом на 01 липня 2019 року кількість вільних робочих місць становила 2,6 тис. одиниць. Навантаження на одне вільне робоче місце по області складало 4 особи.

У звітному періоді працевлаштовано 8,9 тис. безробітних громадян. Рівень працевлаштування становив 33,6%.

Із чисельності працевлаштованих осіб, які мали статус безробітного, жінки становили 3,0 тис. осіб (33,7%), молодь у віці до 35 років – 2,5 тис. осіб (28,5%).

Після отримання в установленому порядку одноразової виплати допомоги по безробіттю 18 безробітних започаткували власну справу як суб'єкти підприємницької діяльності.

Професійним навчанням охоплено 3,9 тис. осіб, рівень охоплення навчанням становить 14,9 %.

До оплачуваних громадських робіт було залучено 6,0 тис. безробітних громадян, рівень залучення до таких робіт становив 22,8%.

У січні-червні 2019 року міськрайонними та районними центрами зайнятості прийнято рішення про виплату компенсації фактичних витрат роботодавців на сплату єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за працевлаштування на нові робочі місця 177 зареєстрованих безробітних, з них 109 працевлаштовано на нові робочі місця, створені у пріоритетних видах економічної діяльності суб'єктами малого підприємництва.

Активними програмами сприяння зайнятості населення було охоплено 18,9 тис. безробітних громадян, які перебували на обліку в обласній службі зайнятості. Рівень охоплення активними заходами становив 71,2 %.

Середній розмір виплаченої допомоги у червні 2019 року склав 2697,2 грн.

В області здійснюються заходи щодо недопущення використання найманої праці без належного оформлення трудових відносин.

З метою легалізації заробітної плати, "тіньової" зайнятості населення діє обласна робоча група з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, до якої входять керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, територіальних органів міністерств і відомств України, представники Федерації профспілок області та правоохоронних і контролюючих органів.

Аналогічні робочі групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення (далі - робочі групи) створені та діють в районах і містах області. Протягом звітного періоду проведено 149 засідань територіальних робочих груп, на яких заслухано 1291 керівника. За адміністративними даними райдержадміністрацій (міськвиконкомів) обстежено 2702 суб'єкта господарювання, виявлено 418 "тіньових" робочих місць, легалізовано 406 місць.

Податковими органами області за рахунок заходів податкового контролю виявлено та легалізовано 397 офіційно не оформленого найманого працівника.

Управлінням Держпраці в області встановлено порушення порядку оформлення трудових відносин у 35 суб'єктів господарювання відносно 389 працівників.

З метою недопущення випадків використання найманої праці без належного оформлення трудових відносин проводиться широка інформаційно-роз'яснювальна робота: розміщуються публікації в друкованих засобах масової інформації, здійснюються виступи на радіо та телебаченні, розповсюджується друкована продукція тощо. Інформація стосовно легалізації трудових відносин оприлюднюється на сайті обласної державної адміністрації.

На даний час статистичні обрахунки свідчать про покращення ситуації щодо зайнятості населення області у віці 15-70 років.

Чисельність безробітних громадян за методологією МОП у І кварталі 2019 року порівняно з відповідним періодом 2018 року, зменшилась з 54,2 тис. осіб до 52,1 тис. осіб (на 2,1 тис. осіб).

Рівень безробіття, визначений за методологією МОП, зменшився по області з 12,6 % за І квартал 2018 року до 12,1% - у І кварталі 2019 року (по Україні зменшення– з 9,7% до 9,2%).

За даними Держкомстату у І кварталі 2019 року чисельність зайнятого населення у віці 15-70 років у Кіровоградській області порівняно з відповідним періодом 2018 року, збільшилась на 3,1 тис. осіб та становила 379,7 тис. осіб.

Рівень зайнятості населення у віці 15-70 років збільшився з 53,9 % - у І кварталі 2018 року до 54,9 % - у І кварталі 2019 року (по Україні збільшення – з 55,9 % до 57,1 %).

В області постійно вживаються заходи, спрямовані на підвищення економічної активності населення та зростання зайнятості, посилення мотивації до праці, підвищення рівня конкурентоспроможності безробітного населення. Дане питання знаходиться на постійному контролі обласної державної адміністрації.