Підвищення соціальних виплат •PDF• •Друк•
••Понеділок•, 12 •січня• 2009, 11:00•
16 липня 2008 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову, відповідно до якої, з 1 липня 2008 року щомісячний розмір соціальної виплати, яку отримують громадяни, відповідно до Законів України “Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам”, “Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права не пенсію, та інвалідам”, становить не менше 544,00 грн.
Постановою Кабінету Міністрів України від 16 липня 2008 року № 654 “Про підвищення рівня пенсійного забезпечення громадян” установлено, що з 1 липня 2008 року, у разі коли щомісячний розмір державної соціальної допомоги інвалідам з дитинства, дітям-інвалідам, особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації, щомісячної державної адресної допомоги, передбаченої постановою Кабінету Міністрів України від 26 березня 2008 року № 265, та інших доплат, встановлених законодавством, крім пенсій за особливі заслуги перед Україною) не досягає 544,00 грн., таким особам встановлюється доплата у сумі, що не вистачає до зазначеного розміру.
Тобто, сумарний розмір соціальних виплат зазначеним категоріям громадян (без урахування пенсії за особливі заслуги) становитиме: з 1 липня 2008 року – 544,00 грн.
Для прикладу, розмір державної соціальної допомоги інваліду з дитинства 3 групи у червні 2008 року складав 482,00 грн. З 1 липня 2008 року, відповідно до вищезазначеної постанови, розмір допомоги становитиме 544,00 грн.
Підвищення розмірів допомоги, що не досягає 544,00 грн., буде проводитися всім без виключення інвалідам та особам, які не мають права на пенсію, які отримують державну соціальну допомогу в органах праці та соціального захисту населення.
Доплата до зазначеного розміру буде встановлена за матеріалами особових справ одержувачів допомоги, без подання заяв.
Станом на 1 липня 2008 року в управліннях праці та соціального захисту області отримували державну допомогу відповідно до законів України “Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам”, “Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права не пенсію, та інвалідам” 6016 осіб, із них у 2583 осіб (43%) розміри державної допомоги не досягали 544,00 грн. З 1 липня 2008 року розмір їх соціальної виплати становитиме не менше 544,00 грн.

Начальник головного управління праці та
соціального захисту населення
облдержадміністрації, член Кіровоградської
обласної міжвідомчої координаційно-методичної