Не старіють душею ветерани… •PDF• •Друк•
••П'ятниця•, 21 •травня• 2010, 15:16•

Тому і зринають думки, чи все ми зробили і робимо, аби віддячити їм за наше мирне сьогодення? Чи не забуваємо про цих людей у круговерті буденних подій і повсякденних клопотів? Адже знаю достеменно, вдячності багато не буває.

Так, держава дбає про ветеранів. На сьогодні в області проживає майже 69 тисяч ветеранів війни, з них 9 тисяч учасників бойових дій, біля 7 тисяч інвалідів війни, понад 53 тисячі учасників війни. І хочеться дійти до кожного, допомогти у цей непростий час.
З метою соціального захисту та підтримки ветеранів області протягом 2006 року органами соціального захисту було забезпечено 905 інвалідів та ветеранів війни санаторно-курортними путівками. Засоби пересування отримали 1860 осіб, спецавтотранспорт – 112 інвалідів, з них 68 інвалідів війни. У минулому році виплачено грошової допомоги до Дня Перемоги більш як 91 тисячі ветеранів війни у сумі 9,7 млн. грн. та відшкодовано безоплатне поховання 693 учасників бойових дій на загальну суму 485,6 тис. грн.

Загалом, статутна діяльність громадських організацій інвалідів та ветеранів підтримується фінансовими ресурсами обласного бюджету. У 2006 році на фінансову підтримку громадських організацій інвалідів і ветеранів було спрямовано 195,5 тис.грн. В обласному бюджеті на 2007 рік на ці цілі передбачено 210 тис.грн.

Оптимістичні цифри, бадьора динаміка статистики зростання. А на душі неспокій:
так важливо встигнути зробити для них, цих любих, неспокійних, не старіючих душею ветеранів якомога більше. Тому що з кожним роком і навіть кожним днем їх стає все менше поміж нас, живих і заклопотаних буденним.

…Багато привітань, багато поздоровлень було виголошено і нагород вручено ветеранам того дня. А смак солдатської каші з польової кухні надовго запам’ятається усім, хто скуштував її…

У зв’язку з виповненням 28 березня 2007 року 20-ї річниці від дня створення Організації ветеранів України щиро вітаю усіх ветеранів війни та праці і від усього серця зичу міцного здоров’я, щастя, радості, достатку, довгих років життя та ніколи не старіти душею.

Автор: Галина Пастух