Компенсація за надання соціальних послуг •PDF• •Друк•
••П'ятниця•, 21 •травня• 2010, 15:25•
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2004 року № 558 «Про затвердження Порядку призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги» громадянам, які потребують постійного стороннього догляду, може бути призначено відповідну компенсацію.
До соціальних послуг належать: приготування їжі; прибирання приміщень; прання білизни; читання художньої та іншої літератури; написання листів; придбання і доставка продовольчих, промислових, господарських товарів, медикаментів, газет, журналів; обробіток присадибних ділянок тощо.
Реалізація зазначеної постанови Кабінету Міністрів України дає можливість вирішувати питання щодо надання соціальних послуг тим верствам населення, які на сьогодні з певних причин, зокрема протипоказань до обслуговування територіальними центрами та влаштуваннями в інтернатні заклади (наприклад, онкозахворювання), не обслуговують соціальні служби та які не отримують допомогу на догляд.
Ураховуючи положення Сімейного кодексу України щодо обов’язків дітей, батьків та подружжя, право на компенсацію не мають працездатні діти за надання соціальних послуг непрацездатним батькам, подружжя за надання соціальних послуг один одному, працездатні батьки за надання соціальних послуг непрацездатним дітям.
Порядком призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги, визначено:
  • категорії громадян, яким призначають компенсаційні виплати, а саме особам, які не працюють, та пенсіонерам, котрі постійно надають соціальні послуги;
  • категорії громадян, які мають право на отримання соціальних послуг, - це інваліди, пенсіонери та хворі, які не здатні до самообслуговування й потребують постійного стороннього догляду;
  • розмір компенсаційної виплати, виходячи із прожиткового мінімуму для певної категорії осіб з урахуванням працездатності надавача соціальних послуг та групи інвалідності отримувача цих послуг (від 32,90 грн. до 94,95 грн.);
  • порядок призначення та виплати компенсації.
Відповідно до пункту 14 вищезазначеного порядку, компенсація виплачується за рахунок коштів місцевих бюджетів.
У 2007 році зазначену компенсацію отримали 1761 фізична особа Кіровоградської області на суму 1009,0 тис.грн.

Автор: Ножнова В.О.