•PDF• •Друк•
••Четвер•, 12 •грудня• 2013, 10:59•
   10 грудня 2013 року заступник начальника управління сім'ї та соціальних виплат-начальник відділу моніторингу та аналізу пільгового та пенсійного забезпечення департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Кримська Н.М. взяла участь у засіданні обласної ради з питань створення та забезпечення функціонування об'єднань співвласників багатоквартирних будинків.
    На засіданні ради було обговорено постанову Кабінету Міністрів України від 13 листопада 2013 року №860 "Про надання пільг та субсидій для відшкодування витрат на утримання будинків і споруд та прибудинкових територій мешканцям житлових будинків, у яких створено об'єднання співвласників багатоквартирного будинку (житлово-будівельні кооперативи)".
    Зокрема відзначено, що в області пільги та житлові субсидії надаються мешканцям житлових будинків, у яких створено об'єднання співвласників багатоквартирного будинку, надаються в повному обсязі відповідно до чинного законодавства. Кількість отримувачів субсидій та пільг близько 2 тис. осіб (1% від загальної кількості отримувачів пільг та субсидій). Розрахунки до управлінь соціального захисту населення райдержадміністрацій та міськвиконкомів для відшкодування за надані пільги надають 46 ОСББ,  в яких проживають і отримувачі субсидій.
    Проте, на державному рівні питання відшкодування витрат за надані  пільги та житлові субсидії об'єднанням співвласників багатоквартирних будинків, пов'язаних з наданням пільг окремим категоріям громадян та житлових субсидій населенню на оплату житлово-комунальних послуг, до цього часу не було врегульоване.
    13 листопада 2013 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову за №860 "Про надання пільг та субсидій для відшкодування витрат на утримання будинків і споруд та прибудинкових територій мешканцям житлових будинків, у яких створено об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (житлово-будівельні кооперативи)", якою врегульовано дане питання.
    Зокрема визначено, що для надання пільг та субсидій застосовується розмір внесків, що спрямовуються на утримання будинків і споруд та прибудинкових територій (з розрахунку на 1 кв. метр загальної площі квартири), але не більше найвищого тарифу на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, встановленого відповідним органом місцевого самоврядування для будинків такої самої поверховості, а у разі їх відсутності - не більше найвищого тарифу на такі послуги, встановленого відповідним органом місцевого самоврядування.
    Також, рекомендовано органам місцевого самоврядування подавати щомісяця інформацію про встановлені ними найвищі тарифи на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій в розрізі поверховості будинків управлінням праці та соціального захисту населення.