Питання – відповіді по наданню житлової субсидії •PDF• •Друк•
••П'ятниця•, 21 •травня• 2010, 13:37•

1. Що таке житлова субсидія?
Житлова субсидія – це адресна матеріальна підтримка малозабезпечених категорій громадян на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та пічного побутового палива. Вона забезпечує стабільність витрат таких родин на оплату житлово-комунальних послуг незалежно від зміни вартості послуг. Адресний характер допомоги означає, що вона призначається конкретній сім’ї за зверненням власника чи наймача житла від імені усіх зареєстрованих там осіб. Головним критерієм для отримання субсидії є рівень доходів сім’ї по відношенню до вартості цих платежів.

2.Який відсоток від свого сукупного доходу повинні сплачувати громадяни за житлово-комунальні послуги?
За умови призначення житлової субсидії громадяни сплачують за житлово-комунальні послуги та за скраплений газ, тверде і рідке пічне побутове паливо в межах встановлених норм споживання 20 відсотків середньомісячного сукупного доходу, а за придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива - 20 відсотків річного сукупного доходу.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 27 липня 1998 року №1156 сім'ями, що складаються лише з пенсіонерів та інших непрацездатних громадян, та сім'ями, у складі яких є неповнолітні діти, інваліди І та II групи, середньомісячний сукупний дохід яких на одного зареєстрованого у житловому приміщенні (будинку) не перевищує 50 відсотків прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць, оплата житлово-комунальних послуг (побутового палива і скрапленого газу), в межах встановлених норм здійснюється на рівні 15 відсотків їх середньомісячного (річного) сукупного доходу. В даному випадку йдеться лише про найбільш нужденні родини.

3.Хто і де призначає житлову субсидію?
Прийом документів та призначення субсидії здійснюється управліннями праці та соціального захисту населення.
Крім цього, в містах прийом документів від громадян здійснюють спеціалісти місцевих управлінь в приміщеннях житлово-комунальних підприємств.
В сільській місцевості прийом документів та передачу її до управлінь праці та соціального захисту здійснюють уповноважені особи сільських (селищних) рад.

4.Які документи необхідно подати для призначення субсидії?
Для призначення субсидій громадяни подають такі основні документи:

• Заяву (встановленої форми).
  • Довідку про склад сім’ї (встановленої форми).
  • Декларацію про доходи та майно (встановленої форми), яка заповнюється на підставі довідок про доходи кожного зареєстрованого у житловому приміщення (будинку).
  • Довідку про наявність та розмір земельної частки (паю).

Також необхідно пред’явити паспорт або інший документ, який посвідчує особу заявника, розрахункові книжки з інформацією про фактичну оплату житлово-комунальних послуг за попередній період, трудові книжки – для непрацюючих громадян, медичні висновки ЛКК – для тих, хто не працює, а доглядає за дітьми на підставі цих висновків.
Крім цього, в залежності від обставин, для встановлення права на субсидію, надаються й інші документи.

5.Чи можна подати заяву на отримання субсидії, якщо не вистачає деяких документів?

Так, але за однієї умови – документи, яких не вистачає, необхідно подати протягом місяця з дня подачі заяви. В цьому випадку субсидія надається з місяця надходження заяви.

6. Чи може сім’я, яка має заборгованість по оплаті за житлово-комунальні послуги, одержати субсидію?

Так, сім’ї, які мають заборгованість платежів за житлово-комунальні послуги, субсидії призначаються за умови укладення договору про реструктуризацію боргу (поступове погашення боргу) з організацією – надавачем комунальних послуг. Цей договір необхідно пред’явити в управління праці та соціального захисту населення при поданні документів на призначення житлової субсидії.

7.Кількість зареєстрованих у житлі може бути різна в різний час, як визначати її при призначенні субсидії?

Кількість осіб для розрахунку розміру субсидії визначається на початок місяця, в якому надійшло звернення за призначенням субсидії.
Якщо з часом кількість зареєстрованих, на яких нараховується плата за послуги, зміниться, можна перерахувати розмір субсидії, але робиться це лише за письмовим зверненням заявника до управління праці та соціального захисту населення.