Зміни до порядку надання житлових субсидій з травня 2016 року •PDF• •Друк•
••Понеділок•, 16 •травня• 2016, 17:19•

Постановою Кабінету Міністрів України від 27 квітня 2016 року №319 “Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України” (набрала чинності з 30.04.2016) внесено зміни до Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива.

Житлові субсидії, дата початку дії яких до травня 2016 року розраховуються з урахуванням діючого на той час права.

Починаючи з травня 2016 року призначення субсидій здійснюється з урахуванням наступних змін.

Стосовно призначення субсидій особам, які мають право на пільги

Розмір субсидії визначається, без урахування пільг, які надаються відповідно до законодавства, тобто, у разі призначення субсидії пільги з оплати житлово-комунальних послуг та придбання твердого палива і скрапленого газу не нараховуються.

Стосовно терміну, на який призначається субсидія

Субсидія на оплату житлово-комунальних послуг призначається з місяця звернення за її призначенням до дати закінчення опалювального сезону, але не більше ніж на 12 місяців.

Обов’язковим є звернення за призначенням субсидії на наступний період для:

отримувачів субсидії на придбання твердого палива та скрапленого газу;

осіб, яким субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг протягом опалювального сезону становила «0» грн.

орендарів житлового приміщення (будинку). При цьому також враховується строк дії договору (субсидія призначається з місяця звернення до дати закінчення опалювального сезону, але не більше ніж на 12 місяців, та не більше ніж по місяць, в якому закінчується строк дії договору оренди).

Стосовно обрахування доходу для призначення субсидії

для окремих категорій громадян

Для працездатних осіб, які не працюють або мають дохід менше прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних громадян, а також працездатних осіб, які отримують допомогу по догляду за інвалідом І групи або особою, яка досягла 80-ти річного віку особи, в дохід включаються доходи на рівні двох прожиткових мінімумів для працездатних осіб (1450 грн.х2=2900 грн.) (до 01 травня враховувався один прожитковий мінімум).

Субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається виходячи з доходів за попередній  календарний рік (вилучено норму надання довідок про доходи за три попередні місяці).

Пенсіонерам субсидія також призначається на підставі доходів за попередній календарний рік (до 01 травня враховувався розмір пенсійної виплати за місяць, що передував місяцю, з якого призначалася субсидія);

Для фізичних осіб-підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування враховуються доходи на рівні:

для першої  групи - на рівні двох розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб  (до 01 травня враховувався один);

для другої - на рівні трьох розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (до 01 травня враховувалося два);

для третьої - на рівні чотирьох розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (до 01 травня враховувалося три).

Стосовно сплати за послуги отримувачами субсидії

Громадяни, яким призначено субсидію, зобов'язані щомісячно сплачувати  вартість фактично спожитої послуги з урахуванням розміру призначеної субсидії (до  01 травня  визначалась обов'язкова частка сплати).

Щодо повернення залишків невикористаних сум субсидій

Передбачено:

повернення частини невикористаної суми субсидії до державного бюджету організаціями-надавачами послуг з централізованого теплопостачання, індивідуального газо- та електропостачання, після закінчення опалювального сезону;

залишення на рахунках споживачів частини невикористаної суми субсидії на оплату послуг індивідуального опалення (теплопостачання), що еквівалентна вартості 100 куб. м. природного газу або вартості 150 кВт електричної енергії, яка зараховується як оплата послуг, у тому числі обов'язкової частки платежу домогосподарства, на наступні розрахункові періоди.

Зміни соціальних нормативів відповідно до постанови КМУ від 27 квітня 2016 року №317

1. Норма використання природного газу для індивідуального опалення становить 5,5 куб. на метр опалювальної площі на місяць в опалювальний період (до 01 травня - 7 куб.  на метр опалювальної площі);

2. Норма споживання газу за відсутності засобів обліку складає:

за наявності газової плити в разі відсутності  централізованого гарячого водопостачання та газового водонагрівача — 7,1 куб. метра на одну особу на місяць (до 01 лютого 2016 року — 4,5 куб.м.)

за наявності газової плити та газового водонагрівача — 14 куб. метра на одну особу на місяць (до 01 лютого 2016 року — 9 куб.м.).

3. Змінено коригуючі коефіцієнти для розрахунку розміру витрат електричної енергії та природного газу на потреби опалення, а також встановлено окремі коригуючи коефіцієнти для розрахунку розміру витрат теплової енергії на опалення.