Про розгляд звернень громадян, що надійшли до департаменту соціального захисту населення Кіровоградської облдержадміністрації протягом І кварталу 2014 року •Друк•
••Вівторок•, 08 •квітня• 2014, 15:50•
   Департаментом соціального захисту населення облдержадміністрації проводиться постійна робота по розгляду звернень громадян.
Протягом І кварталу 2014 року до департаменту  надійшло 238 звернень, що на 103 одиниці, або на 30% менше ніж у відповідному періоді минулого року, з них на особистому прийомі прийнято 105 звернень (44%), через органи влади надійшло 86 звернень (36%), поштою отримано 40 (17%), через інші установи - 6 (3%), через засоби масової інформації - 1 звернення (0,4%).

   За  січень-березень 2014 року повторних звернень до департаменту не надходило.
   Із загальної кількості отриманих звернень позитивно вирішено 36, надано 160 роз’яснень, 42 звернення знаходяться у стадії розгляду та виконання.
   Всього протягом І кварталу 2014 року у зверненнях було порушено 246 питань. Одними із найбільш часто порушуваних питань є:
призначення і виплата державних допомог та субсидій – 74 (30% від загальної кількості питань);
надання матеріальної допомоги – 38 (16%);
   забезпечення пільгового санаторно-курортного лікування, виплата компенсації за невикористану путівку – 6 (2%).
Проведений аналіз показує, що завдяки активній роботі, яка проводиться спеціалістами департаменту зменшилась кількість запитів від осіб, які постраждали від  наслідків Чорнобильської катастрофи — на 19 одиниць в порівнянні з відповідним періодом минулого року, від інвалідів війни — на 15 одиниць та від одиноких матерів - на 6 одиниць. Відмічається позитивна тенденція до зменшення кількості звернень від пенсіонерів.     
Всі звернення, що надходять до департаменту, розглядаються особисто директором, по суті порушених питань даються відповідні доручення виконавцям. Автори звернень обов’язково в письмовій формі інформуються про результати розгляду.
   Крім того, за І квартал 2014 року до департаменту надійшло 254 звернення з Кіровоградського обласного контактного центру та 329 звернень з урядової “гарячої лінії”, які своєчасно розглянуто та надано відповіді у визначений термін.
На виконання вимог Президента України щодо поліпшення діалогу влади і суспільства шляхом безпосереднього спілкування з громадянами особлива увага приділяється проведенню керівництвом департаменту особистих прийомів громадян, що проводяться відповідно до затвердженого головою облдержадміністраціїї, графіку. За І квартал  2014 року на особистому прийомі керівництвом департаменту прийнято 105 осіб.
   Прийом громадян в департаменті проводиться також відповідальними працівниками щоденно з 9.00 до 13.00 години, що дає максимальну забезпеченість інформаційно-консультативною допомогою громадян-одержувачів допомоги в будь-який робочий день тижня.
Для зменшення кількості звернень від громадян працівниками департаменту соціального захисту населення використовуються різні форми роз’яснень законодавчих актів, а саме: семінари, наради, виступи по місцевому радіо і телебаченню, публікації в обласних газетах, виїзди в регіони. Також на сайті департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації надаються роз”яснення чинного законодавства. Всього протягом І кварталу 2014 року на сайті департаменту надано 27 роз”яснень.
   Стан роботи із зверненнями громадян в управліннях соціального захисту населення райдержадміністрацій, міськвиконкомів було розглянуто на розширеному засіданні підсумкової колегії департаменту, яке відбулось 14 березня 2014 року. За результатами розгляду дано відповідні доручення, стан виконання яких контролюється.
   Питання своєчасного та якісного розгляду звернень громадян усіма посадовими особами, знаходиться на постійному контролі департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації.