Найактуальніша інформація про діяльність департаменту соціального захисту населення за тиждень •PDF• •Друк•
••Четвер•, 04 •квітня• 2024, 08:00•

01 квітня 2024 року відбулася прес-конференція в рамках проекту «Розбудова мирного, демократичного та гендерно рівноправного суспільства в Україні – Фаза ІІ», що реалізується Структурою «ООН-Жінки» в Україні у партнерстві з Українським Жіночим Фондом та за фінансової підтримки Уряду Норвегії.

У заході взяли участь представники департаменту соціального захисту населення, Кіровоградської обласної військової адміністрації, програмна спеціалістка Структури ООН Жінки, керівниця проекту від Міжнародної благодійної організації «Український Жіночий Фонд», представники громадських організацій та 5 територіальних громад в яких було підтримано проекти груп самодопомоги (Добровеличківська, Злинська, Мар`янівська, Пантаївська та Суботцівська).

Метою зустрічі було продемонструвати результати впливу Проекту на розвиток громад, показати всю важливість залучення жінок і дівчат до миротворчих та безпекових процесів на місцевому рівні в умовах війни в України. Інакше кажучи, Проект покликаний створити умови, в яких жінки та їхні організації зможуть брати змістовну участь у запобіганні конфліктам, їхньому вирішенні та постконфліктному відновленні через мобілізацію жінок, які стикаються з різними формами дискримінації в громадах, розвинути навички адвокацій та розширити розуміння ключових можливостей відстоювання гендерно чутливих послуг.

03 квітня 2024 року відбулася виїзна робоча зустріч представників Кіровоградської обласної військової адміністрації, громадських організацій та комунального закладу "Обласний "Центр-Ветеран" з представниками Гайворонської, Голованівської, Заваллівської та Благовіщенської територіальних громад, працівниками соціальної сфери (психологами, соціальними працівників, ФРС), юридичними службами, закладами охорони здоров’я, представниками правоохоронних органів, дотичних до роботи з постраждалими від сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом, ветеранами війни, членами сімей загиблих, зниклих безвісти та полонених Захисників та Захисниць України на тему: "Ментальне здоров'я, психологічна допомога та ветеранська політика на території Гайворонської, Голованівської та Заваллівської та Благовіщенської територіальних громад"

В ході виїзного засідання були обговорені питання реалізації заходів програми ментального здоров’я у військовий час, проведено психологічний тренінг для медичних працівників, працівників органів місцевого самоврядування та старост відповідних громад щодо психологічної допомоги ветеранам і ветеранкам, членам їх родин, членам сімей загиблих (померлих) ветеранів і ветеранок.

Під час тренінгу учасники отримали знання щодо:

• Системи державної підтримки ветеранів та ветеранок війни та їхніх сімей в Україні.

• Проблем і потреб ветеранів та ветеранок війни і їхніх сімей.

• Особливостей психологічного стану і поведінки ветеранів та ветеранок, умов ефективної співпраці з ними.

• Організації психологічної підтримки ветеранів та ветеранок, Захісників та Захисниць та членів їхніх родин на рівні територіальних громад (інформування, направлення до фахівців, підтримка зв’язку, допомога у випадку проблемних ситуацій).

Також було проведено тренінгове заняття для працівників соціальної сфери територіальних громад, лікарів місцевих лікарень та правоохоронців на тему "Система підтримки постраждалих від сексуального насильства, як метод ведення війни", задля визначення алгоритму дій при контактах із постраждалими від сексуального насильства. Постраждалі та свідки злочинів СНПК є дуже вразливими, що зумовлює необхідність на рівні держави забезпечити їм доступ до комплексної допомоги разом із гарантією доступу до правосуддя. Правосуддя для постраждалих від СНПК є важливою частиною процесу одужання, як і забезпечення їхнього права на реабілітацію, репарації й компенсації та гарантія неповторення. Лише спільними зусиллями ми здолаємо усі виклики неспровокованої агресії та обов’язково знайдемо ефективні законодавчі механізми реагування на СНПК.

І в завершення, члени робочої зустрічі ознайомились з роботою ветеранських та психологічних хабів Гайворонської міської громади.

Зміни в законодавстві:

Наказом Міністерства соціальної політики України від 01 лютого 2024 року № 38-Н (https://www.msp.gov.ua/files/norm_baza/2024/38.pdf) затверджені розміри грошової компенсації вартості продуктів харчування для громадян, віднесених до категорії 1 і 2, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на 2024 рік по Кіровоградській області у розмірах, які були затверджені на 2023 рік:

• особам, віднесеним до категорії 1 - 502,00 гривні

• особам, віднесеним до категорії 2 – 251,00 гривня

22 березня 2024 року Урядом прийнято постанову № 331 "Деякі питання провадження діяльності з усиновлення та влаштування дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, соціального захисту дітей, залишених без батьківського піклування".

Зазначеною Постановою запроваджено новий вид державної допомоги, а саме: виплату тимчасової допомоги на дітей, щодо яких встановлено факт відсутності батьківського піклування та які тимчасово влаштовані в сім’ю родичів, знайомих, прийомну сім’ю або дитячий сімейного типу «ДИТИНА НЕ ОДНА» та внесено зміни до Порядку надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2022 року № 332 та постанови від 29 січня 2024 року № 94.

«ДИТИНА НЕ ОДНА»

Постановою від 22 березня 2024 року №331 затверджено Порядок призначення і виплати тимчасової допомоги на дітей, щодо яких встановлено факт відсутності батьківського піклування та які тимчасово влаштовані в сім’ю родичів, знайомих, прийомну сім’ю або дитячий будинок сімейного типу, «Дитина не одна». Це новий вид допомоги.

Право на призначення тимчасової допомоги має особа, до сім’ї якої тимчасово влаштовано дитину (дітей), щодо якої (яких) встановлено факт відсутності батьківського піклування та яка постійно проживає на території України.

Тимчасова допомога призначається на підставі наказу служби у справах дітей про тимчасове влаштування дитини, щодо якої встановлено факт відсутності батьківського піклування у разі: смерті або загибелі батьків або одного з батьків у разі, коли інший з батьків не виконує своїх обов’язків;

невиконання батьками своїх обов’язків з причин перебування батьків або одного з батьків у разі, коли інший з батьків не виконує своїх обов’язків, на територіях, які з 24 лютого 2022 р. перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні)/тимчасово окупованій території відповідно до переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, затвердженого Мінреінтеграції;

перебування батьків або одного з батьків у разі, коли інший з батьків не виконує своїх обов’язків, у розшуку як зниклих безвісти за особливих обставин або визнання такими, що зникли безвісти за особливих обставин (відсутності свідоцтва про смерть батьків дитини);

якщо батьки або один з батьків у разі, коли інший з батьків не виконує своїх обов’язків, є військовополоненими (перебувають у полоні держави-агресора);

позбавлення батьків або одного з батьків у разі, коли інший з батьків не виконує своїх обов’язків, особистої свободи (затримання, взяття у заручники) органами влади держави-агресора (її окупаційних адміністрацій та збройних формувань);

тимчасового влаштування дитини, щодо якої встановлено факт відсутності батьківського піклування, у прийомну сім’ю або дитячий будинок сімейного типу.

Розмір допомоги становить 2,5 прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку на кожну дитину, для дітей з інвалідністю — 3,5 прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку на кожну дитину та у 2024 році складатиме:

на дітей віком до 6 років:

  • 6407,5 грн. (2,5х2563 грн.).
  • 8970,5 грн. (3,5х2563 грн.) - для дітей з інвалідністю;

на дітей віком від 6 до 18 років:

  • 7990,0 грн. (2,5х3196,0 грн.).
  • 11186,0 грн. (3,5х3196,0 грн.) - для дітей з інвалідністю;

Допомога призначається на період тимчасового влаштування дитини, але не більш як на шість місяців та не більше строку влаштування дитини до сім'ї.

Виплата тимчасової допомоги може бути продовжена у разі продовження строку тимчасового влаштування дитини за заявою отримувача такої допомоги, але не довше ніж до досягнення дитиною 18 річного віку.

Прийом документів як і на інші види державної допомоги здійснюють уповноважені особи сільських, селищних міських рад, центри надання адміністративних послуг і передають їх управлінням соціального захисту населення.

Виплата буде здійснюватися за рахунок коштів державного бюджету.

Кошти тимчасової допомоги використовуються для створення належних умов для утримання та виховання дитини.

Контроль за цільовим використанням коштів та за належними умовами утримання дитини здійснюється службою у справах дітей та територіальними органами Нацсоцслужби.

ДОПОМОГА НА ПРОЖИВАННЯ ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНИМ ОСОБАМ

22 березня 2024 року внесено чергові зміни до Порядку надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам, в додаток до змін, внесених постановою № 94 від 26 січня 2024 року.

Продовжено термін звернення за допомогою до 30 квітня 2024 року для її призначення з 1 березня 2024 року.

Уточнено та доповнено коло осіб, які матимуть право на продовження виплати допомоги на проживання.

Зокрема, Постанова чітко передбачає, що, крім інших, мають право на продовження допомоги ще на 6 місяців також такі категорії людей:

  • особи з тяжкими формами захворювання, яким не встановлено інвалідність (та родини, в яких такі особи проживають);
  • діти, які влаштовані в сім’ї патронатного вихователя; патронатні вихователі; діти, тимчасово влаштовані в сім’ю родичів, знайомих, прийомну сім’ю, дитячий будинок сімейного типу;
  • якщо середньомісячний сукупний дохід на одного отримувача в сім'ї менше 9 444 грн;
  • особи, які доглядають за дитиною до 3 років або дитиною, яка потребує догляду, до 6 років;
  • сім’ї, що мають дітей до 18 років та/або до 23 років, які є студентами денної або дуальної форми навчання в закладах професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти;
  • особи які надають соціальні послуги на непрофесійній основі
  • студенти, які звертаються самостійно, віком до 23 років;
  • особи з інвалідністю ІІІ групи;
  • сім’ї пенсіонерів.

Крім того, право на продовження допомоги на додаткові 6 місяців також отримали особи, старші за 55 років.

Також, змінено з „одного” на „два” місяці період протягом якого непрацюючі працездатні особи згідно з вимогами пункту 133 Порядку № 332 зобов’язані зареєструватися в центрі зайнятості як безробітні або як такі, що шукають роботу, зокрема для отримання ваучера на навчання, або розпочати діяльність відповідно до Закону України “Про зайнятість населення”.

Порядок № 332 доповнено новим пунктом 151, та зазначено, що у разі коли у складі сім’ї, якій призначено допомогу, відбулися зміни, які призвели до збільшення членів сім’ї (народження дитини, встановлення опіки над малолітніми дітьми, які є сиротами або позбавленими батьківського піклування, та фізичними особами, які визнані недієздатними, укладення шлюбу), розмір допомоги перераховується за заявою уповноваженого представника сім’ї з місяця, в якому таку заяву було подано до органу соціального захисту населення або уповноваженої особи виконавчого органу сільської, селищної, міської, районної у місті (у разі утворення) ради або центру надання адміністративних послуг.

Визначено необхідність, у разі подання заяви уповноваженим представником сім'ї, надання письмової згоди від інших членів сім’ї про виплату допомоги уповноваженій особі. При цьому письмова згода від військовослужбовця — члена сім’ї є необов’язковою.

Соціальні виплати:

В області забезпечено надання різних видів державної допомоги сім’ям з дітьми, особам з інвалідністю та малозабезпеченим сім’ям у 2024 році 50,1 тис. сімей на суму 633,3 млн.грн. (у тому числі 153,1 млн.грн. за квітень 2024 року).

Державні допомоги виплачено у розмірі 100 відсотків від замовленої потреби, заборгованість відсутня.

 

Збільшити шрифт

Пошук

•Банер•
•Банер•
•Банер•
•Банер•
•Банер•
•Банер•
•Банер•
•Банер•
•Банер•
•Банер•
•Банер•
•Банер•
•Банер•
•Банер•
•Банер•
•Банер•
•Банер•
•Банер•
•Банер•
•Банер•
•Банер•
•Банер•
•Банер•
•Банер•
•Банер•
•Банер•
2010-2020 Відділ з питань соціального захисту осіб з інвалідністю, ветеранів супроводження та адміністрування програмного забезпечення департаменту соціального захисту населення Кіровоградської облдержадміністрації